autoryzowany przedstawiciel
na rynek Polski

Poczuj moc 44W - nowe kątnice turbinowe serii Ti-Max Z990L/Z890L

Obecnie bezpieczeństwo i czas to dwa najważniejsze aspekty w pracy każdej praktyki stomatologicznej. Firma NSK – światowy lider w produkcji instrumentów obrotowych dla sektora dentystycznego zaprojektowała najnowszą serię Ti-Max Z w oparciu o te dwa podstawowe kryteria: czas i bezpieczeństwo.

Nieustanne wysiłki NSK w zakresie badań i rozwoju doprowadziły do powstania kątnicy turbinowej, która wyróżnia się spośród innych podobnych na rynku ze względu na swoją niezwykłą moc 44W. Najnowsze modele serii Z - Z990L/Z890L gwarantują niespotykaną wydajność i skuteczność nawet na twardym materiale, takim jak tlenek cyrkonu, który jest coraz częściej stosowany w stomatologii zachowawczej i protetyce. Korzyści, jakie turbina o tak dużej mocy przynosi operatorowi i pacjentowi są oczywiste: zabieg zostaje zakończony w krótszym czasie, co zmniejsza stres i zmęczenie obydwojga.

Wewnętrzna konstrukcja końcówki została przebudowana, a waga zredukowana o 16% w porównaniu z poprzednim modelem (najlżejsza metalowa obudowa wśród najpopularniejszych producentów końcówek). Biorąc pod uwagę fizjologiczną budowę jamy ustnej główka pod kątem 100°  umożliwia łatwiejszy dostęp do zębów trzonowych, a wysoka prędkość obrotowa turbiny pozwala na efektywniejszą pracę w jamie ustnej. Połączenie unikalnego kąta nachylenia z najmniejszą główką w swojej klasie, zapewnia doskonałą widoczność, a tym samym zwiększa precyzję pracy. Całkowita wysokość główki Z890L z wiertłem wynosi 20mm, wyznaczając tym samym nowe standardy w dziedzinie kompaktowości.

Dzięki znacznemu zwiększeniu mocy turbiny, zmniejszeniu wagi do 36g oraz wprowadzeniu innowacyjnej technologii DYNAMIC POWER SYSTEM, turbina Ti-Max Z990L jest bezapelacyjnym liderem na rynku w instrumentów wysokoobrotowych. W unikalny sposób pozwala osiągnąć właściwą równowagę między bezpieczeństwem a wydajnością. Wzbogacona o najnowsze technologie Z990L jest obecnie flagową turbiną koncernu NSK.

„DYNAMIC POWER SYSTEM” opracowano przy użyciu najnowszego oprogramowania do symulacji przepływu płynów. Turbiny wyposażone w nowy system dostarczają wyjątkowych wrażeń podczas cięcia. Łatwość z jaką tną cyrkon oraz inne bardzo twarde materiały porównywalna jest do odczuć przy opracowywania kompozytu. Dodatkowo w znacznym stopniu zredukowano drgania występujące w trakcie pracy. Powiększony otwór wylotowy, zoptymalizowana konstrukcja dyszy i powiększone łopatki wirnika zapewniają bezprecedensową w swojej kategorii moc obrotową. „DYNAMIC POWER SYSTEM” umożliwia wydajną konwersję powietrza w moc, skutkującą znaczącym przyrostem mocy z 26W do 41W (Z890L) oraz 44W w modelu Z990L*.

Znana z wcześniejszych modeli funkcja „Quick Stop” pozwalająca zatrzymać wysokie obroty rotora w 1 sek. została rozbudowana. W modelach Z990L oraz Z890L elementy odpowiedzialne za tę funkcję znajdują się z przodu i z tyłu główki turbiny. „Quick Stop” pozwala na nagłe zatrzymanie, zapobiegając rotacji wewnętrznej, zmniejszając ryzyko zablokowania końcówki w miejscu preparacji. Nowy chwytak „DURAPOWER CHUCK” dzięki zwiększonej sile uchwytu minimalizuje ryzyko wysuwania się wiertła podczas pracy. Zwiększona wytrzymałość uchwytu wiertła zapewnia bezpieczną pracę nawet przy wysokich obrotach. Unikalna konstrukcja oraz system Clean Head, zapobiegający przenikaniu skażonych płynów do wnętrza instrumentu, oraz zawór antyretrakcyjny odpowiadają za zminimalizowanie ryzyka zakażeń krzyżowych.

Powyższe rozwiązania i modyfikacje mają na celu całkowite wyeliminowanie ryzyka w trakcie prowadzenia zabiegów. W powiązaniu z bezprecedensową mocą zapewnioną przez „DYNAMIC POWER SYSTEM” turbina Ti-Max Z990L spełnia dwa najważniejsze założenia – oszczędność czasu oraz maksimum bezpieczeństwa. Najnowsze modele turbin serii Ti-Max Z oferują jeszcze lepszą wydajność, zachowując jednocześnie  niezawodność, która charakteryzuje wszystkie instrumenty obrotowe NSK Nakanishi.

* przy ciśnieniu powietrza 0,42MPa